Новини законодавства

Насірова звільнять з-під варти вже у четвер – заставу внесено!

Вчора, 16 березня 2017 року, дружина та тесть Романа Насірова, який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) внесли грошову заставу, визначену ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 7 березня 2017 року в розмірі 100 млн. грн. на відповідний спеціальний рахунок.

Нагадуємо, 7 березня 2017 року Солом’янський районний суд обрав Роману Насірову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з можливістю внесення застави 100 млн. грн., хоча Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила встановити грошову заставу у розмірі 2 млрд. грн.

На підозрюваного, згідно ухвали суду, покладено наступні обов’язки:

– прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;

– носити електронний засіб контролю;

– не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу детектива, прокурора або суду;

– повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

– утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;

– здати на зберігання до Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

У випадку невиконання підозрюваним вищезазначених обов’язків, прокурори САП клопотатимуть перед судом про обрання запобіжного заходу тримання під вартою.

Прокурорами – процесуальними керівниками надано доручення детективам НАБУ контролювати дотримання виконання процесуальних обов’язків Романом Насіровим.

У разі невиконання покладених обов’язків, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з’явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або, якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов’язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

НАБУ поясноло, що грошова застава НЕ Є відшкодуванням збитків, а є запобіжним заходом, спрямованим на виконання підозрюваним своїх процесуальних обов’язків.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сподіваються, що в органах Національної поліції не забракне електронних засобів контролю для підозрюваного та вони будуть невідкладно застосовані одразу ж після виходу Романа Насірова за межі СІЗО.

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: Голова ДФСУ

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago