Головна » Бухгалтеру » Консультації » Наслідки при порушенні строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування
Консультації

Наслідки при порушенні строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Податкові накладні мають бути зареєстровані у встановлені строки. Якщо ці строки порушено — то до платника податків будуть застосовані санкції.☹

Завдяки оновленню п.  120-1.1 ПКУ з 01.01.2017 року порушення граничного строку реєстрації податкових накладних (далі — ПН) та розрахунків коригування (далі — РК) у ЄРПН тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

  • 10% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, — у разі порушення строку реєстрації до 15 к.д.;
  • 20% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, — від 16 до 30 к.дн.;
  • 30% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, — від 31 до 60 к.дн.;
  • 40% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК- від 61 до 365 к.дн.

І, якщо раніше ці штрафи застосовувалися виключно щодо ПН, які підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, та РК до таких ПН, то з 01.01.2017 року вони не поширюються на ПН та РК, які «не надаються отримувачу (покупцю), складені на звільнені операції від оподаткування ПДВ і на операції з оподаткуванням ПДВ за нульовою ставкою».

Ця норма визиває дуже багато сумнівів, адже трактувати її можна по-різному. Якщо читати її буквально і вважати, що фраза  «складені на звільнені операції від оподаткування ПДВ і на операції з оподаткуванням ПДВ за нульовою ставкою» стосується саме ПН та РК які не надаються отримувачу (покупцю), то виходить, що коло випадків, в яких ці штрафи не застосовуватимуться, звужено. І ПН та РК, які не надаватимуться покупцям, у яких зазначено операції, оподатковані за ставками 20% та 7%, під цей штраф потрапляють!

Читати по темі:  ЕСВ уплачен на несоответствующий счет — штрафа не избежать

Проте, на нашу думку, законодавці мали на увазі відсутність штрафу за три різні випадки порушення строків реєстрації ПН та РК (про що ми зазначали раніше), це:

  • ПН та РК, які не надаються покупцю;
  • ПН та РК, які  складені на операції, звільнені від оподаткування ПДВ;
  • ПН та РК, які складені на операції, які оподатковуються нульовою ставкою ПДВ.

За таких умов випадки застосування вищезазначених штрафів, порівняно з минулим роком, не зміняться (адже у двох останніх випадках відсутня база для їх застосування).  Але ДФС у нас звикла все трактувати по своєму, проте своєї думки вона ще не висловила

Тож щоб не потрапити на штрафи, радимо до появи роз’яснень ДФС не зволікати із реєстрацією ПН та РК «які не дають нікому податкового кредиту», крім тих, у яких сума ПДВ дорівнює нулю.

І ще раз нагадаємо про строки реєстрації ПН/РК:

• для ПН/РК, складених з 1 по 15 к.д. (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

• для ПН/РК, складених з 16 по останній к.д. (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Згідно з останнім абзацем нової редакції п. 120-1.1 ПКУ, у разі реєстрації ПН та/або РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог щодо своєчасності реєстрації таких документів в ЄРПН, штрафні санкції, передбачені п. 120-1.2 ПКУ цієї статті, не застосовуються.

А от відсутність реєстрації протягом граничного строку ПН та РК в ЄРПН (крім ПН, що не  надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу,  вже  тягне за собою накладення штрафу.

Читати по темі:  Мінзарплатне правило ЄСВ

За п. 120-1.2 ПКУ його розмір становить 50% суми ПЗ з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Відсутність реєстрації в ЄРПН ПН/РК після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, тягне за собою накладення на платника податку штрафу 50% суми ПЗ з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Зверніть увагу: і в п. 120-1.1 ПКУ, і в п. 120-1.2 ПКУ зазначається, що штрафні санкції не застосовуються на період зупинення реєстрації ПН/РК до прийняття рішення щодо відновлення такої реєстрації згідно з пп. 201.16.4 ПКУ! Хоча на практиці ця норма запрацює, разом із процедурою зупинення реєстрації податківцями лише з 01.07.2017 р.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Когда долго не убирают урожай, он гниет. Но если все время откладывать дела, их становится только больше

Наслідки при порушенні строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Час читання: 7 min
0

Поділитися з другом