Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Економіка » Проект Держбюджету на 2018 рік Уряд направив до Парламенту: знову працюємо на перспективу…
Економіка Новини законодавства

Проект Держбюджету на 2018 рік Уряд направив до Парламенту: знову працюємо на перспективу…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

15 вересня, в п’ятницю, Уряд підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018 рік та направив документ на розгляд Парламенту.

Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції, запровадивши таким чином нову модель бюджетної політики – середньострокове бюджетне планування. Це означає, що в Україні буде передбачувана бюджетна політика, безперервність і наступність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.

Як зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк, бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуватися треба на майбутнє, створюючи основу для проведення системних глибоких реформ.
Мінфін формував бюджет на 2018 рік на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, – він дозволяє ефективно використовувати кошти платників податків.

При розробці бюджету 2018 Мінфін змінив фокус бюджетного планування – від утримання бюджетних установ та пустих приміщень – до фінансування послуг. Таким чином уже фінансуються деякі послуги в системі охорони здоров’я та освіти. 

У бюджет 2018 закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 рік видатки на сферу охорони здоров’я на 11%.

Також буде продовжено реалізацію пілотного проекту зі зміни фінансування провідних клінік Національної академії медичних наук, який передбачає перехід від їх кошторисного утримання – на оплату послуг з надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується розширити перелік послуг, які будуть оплачуватися з державного бюджету (близько 9 тис. послуг).

Крім того, починаючи з 2018 року Мінфін запропонував перейти від утримання наукових установ до замовлення державою пріоритетних для суспільства наукових досліджень. На це буде спрямовано 500 млнгривень.
В рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 році збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 млрд грн. Зокрема, на підтримку проекту “Нова українська школа” враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти. Також у 2018 році планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково майже 6,7 млрд гривень.

У держбюджеті на 2018 рік також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року у сумі 141,3 млрд гривень.

Крім того, у бюджет 2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Це кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних план працівникам і т.д.

Ключові факти про держбюджет на 2018 рік:

  • ВВП +3%
  • Інфляція +7%
  • Дефіцит бюджету 2,4% ВВП (77,9 млрд грн)
  • Доходи зведеного бюджету зростуть на 15% і вперше перевищать 1 трлн грн.
  • Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка