Головна » Бухгалтеру » Консультації » Не повернули своєчасно кошти «під звіт» — сплатіть ВЗ!
Консультації

Не повернули своєчасно кошти «під звіт» — сплатіть ВЗ!

За роз’ясненням ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві, відповідно до підпункту 1.1 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПК) платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПК, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 ПК). Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПК (підпункт  1.2 пункту 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПК).

Так, пунктом 163.1 статті 163 розділу ІV ПК передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 розділу ІV ПК (підпункт 164.2.11 пункту 164.2 статті 164 ПК).

Висновок: сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 ПК, підлягає оподаткуванню військовим збором.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Мітки

Пошук від Google

Наша розсилка

Экономический кризис раскроет то, чего не в состоянии обнаружить аудиторы

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: