Головна » Бухгалтеру » Консультації » Мінфін роз’яснив особливості застосування первинних документів
Консультації

Мінфін роз’яснив особливості застосування первинних документів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

З 3 січня 2017 року Законом №1724 внесено зміни до Закону про бухоблік. Зокрема, зменшено вимоги до первинного документа та скорочено перелік його обов’язкових реквізитів. Про це розповідає Мінфін у новому роз’ясненні

Міністерство фінансів листом від 16.02.2017 р. №31-11410-06-5/4339  надало роз’яснення щодо особливостей застосування первинних документів у зв’язку з прийняттям Закону № 1724-VIII.

Цим Законом внесено зміни до Закону про бухоблік в частині спрощення документообороту підприємств шляхом зменшення вимог до первинного документа та скорочення переліку його обов’язкових реквізитів.

Зокрема, змінено термін «первинний документ», що дозволить вважати оплачений (акцептований) рахунок-фактуру (інвойс) підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій з постачання товарів, робіт (послуг) без обов’язкового складання акта приймання-передачі.

Оформлений належним чином рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі лише в разі його оплати, що підтверджується відповідними документами.

Документами, що підтверджують оплату, можуть бути: платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунка, квитанція до прибуткового касового ордера тощо.

Рахунок-фактура може бути складений у паперовій або в електронній формі та повинен мати реквізити, які надають можливість ідентифікувати господарську операцію та її учасників, зокрема: назву підприємства, від імені якого складено рахунок-фактуру; назву контрагента; зміст й обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь в оформленні рахунка-фактури.

Таким чином Міністерство фінансів продовжує процес гармонізації національного законодавства з європейським, у тому числі шляхом впровадження найкращих світових практик, що позитивно вплине на бізнес-клімат в Україні та зміцнить позиції у рейтингу Doing Business.

 

35 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X