Головна » Бухгалтеру » Консультації » Новорічні подарунки за рахунок роботодавця не є базою нарахування ЄСВ
Консультації

Новорічні подарунки за рахунок роботодавця не є базою нарахування ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Згідно із п.1 част. 1 ст.7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців –  підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно  до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.2004 №5 визначено складові фонду оплати праці.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п.3.23 розд. ІІІ Інструкції №5 та п.8 розд. I Переліку, вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування ЄСВ.

Отже, не є базою нарахування ЄСВ вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця.

за роз’ясненнями ДФС

20 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X