Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нововведення з ПДВ у 2017 році: відеоогляд від податківців
Консультації

Нововведення з ПДВ у 2017 році: відеоогляд від податківців

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДФС у Черкаській області розповіла про зміни в Податковому кодексі, які запрацювали з 1 січня 2017 року в частині ПДВ

Про нововведення з податку на додану вартість розповів перший заступник начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв.

Новації викладено по трьох блоках:

  • адміністративні зміни,
  • зміни щодо основних елементів податку,
  • зміни щодо податкових накладних

Зокрема, податківці розповіли,  що реєстрація податкових накладних можлива протягом 365 днів з дня їх складення. Змінені штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 61 до 365 днів – 40% суми ПДВ зазначеної у такій податковій накладній/розрахунку та за не зареєстровані податкові накладні понад 365 днів – 50% суми податку.

До 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції за помилки, допущені при зазначені у податковій накладній коду товару за УКТ ЗЕД і/або коду згідно ДКПП.

Не застосовуються штрафні санкції за заниження сільськогосподарськими підприємствами – платниками спецрежиму податкового зобов’язання з податку на додану вартість або завищення бюджетного відшкодування, які виникли внаслідок порушення порядку розподілу податкового кредиту за період з 1 січня 2016 по 1 січня 2017 року.

Подовжено до 1 січня 2019 року використання касового методу для постачальників електроенергії, вугілля та послуг з водопостачання.

З 1 липня для платника – покупця складена і зареєстрована податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, будуть достатньою підставою для нарахування податкового кредиту, без будь-якого іншого додаткового підтвердження.

З 1 липня запрацює система ризиків щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та буде можливим зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Період з 1 квітня до 1 липня є перехідним періодом, під час якого вказана система працюватиме у тестовому режимі.

Додаткові питання ставте у коментарях до відео або на адресу help_payer@ukr.net.

Докладно про це та інші новації з ПДВ дивіться у спеціальному відеоогляді:


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X