Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який код проставляти в податкових накладних на товари та послуги
Консультації

Який код проставляти в податкових накладних на товари та послуги

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 01.01.2017 р., завдяки змінам в пп. «і» п. 201.1 ПКУ, одним із обов’язкових реквізитів ПН/РК став:

  • для товарів —  код згідно з УКТ ЗЕД (визначається згідно з Законом «Про Митний тариф України»),
  • для послуг — код згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010).

При цьому платники податку, які постачають підакцизні товари та ввозять товари на митну територію України, зазначають код УКТ ЗЕД товару повністю. Тобто для цих товарів відображення в ПН/РК не змінилося!

А ось щодо інших товарів та послуг постачальники мають право зазначати відповідний код не повністю, але не менше ніж 4 перших цифри.

Увага!!!

Згідно з пп. 14.1.185 ПКУ, для цілей оподаткування ПДВ, виконання робіт прирівнюється до постачання послуг.

А отже, виходить, що виконавцям робіт теж потрібно зазначати в ПН/РК їх код згідно із Державним класифікатором продукції та послуг.

Таблиця

Коди товарів/послуг (робіт) при заповнені ПН/РК

Об’єкт поставки

Вид об’єкту поставки

Де брати код

Мінімальна обов’язкова кількість цифр коду

 

товар

імпортний / підакцизний

УКТ ЗЕД

повністю – всі цифри відповідного коду (10 цифр)

вітчизняний

неповністю — перші 4 цифри відповідного коду

послуга / робота

будь-яка

Державний класифікатор продукції та послуг

(наприклад, тут)

Примітка!

Не зважаючи на те, що Державний класифікатор продукції та послуг містить як коди для послуг, так і коди для продукції, у нормі пп. «і» п. 201.1 ПКУ чітко зазначено, що при визначені коду для вітчизняних товару слід керуватися саме УКТ ЗЕД. Таким чином, користуватися Державним класифікатором продукції та послуг при визнані коду товару не можна!

ДФС у листі від 20.01.2017 № 1312/7/99-99-15-03-02-17 роз’яснило деякі моменти заповнення податкових накладних в 2017 р, в тому числі і про заповнення ПН на послуги

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Помилково отримані кошти, які повернуто у п’ятиденний термін, не підлягають оподаткуванню ПДВ

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

3 × 1 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Капитал не так важен в бизнесе. Опыт не так важен. Вы можете получить обе эти вещи. Что важно, так это идеи

Який код проставляти в податкових накладних на товари та послуги

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом