Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нюанси зберігання книги обліку доходів та витрат ФОП – платником ЄП
Консультації

Нюанси зберігання книги обліку доходів та витрат ФОП – платником ЄП

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість. Це  передбачено ст. 296 ПКУ. Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.

У разі здійснення підприємницької діяльності у декількох місцях з використанням найманих працівників фізичні особи – підприємці у графі 2 Книг за підсумками робочого дня зазначають суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня. При цьому нормами ПКУ та Порядків не передбачено ведення Книг окремо найманими працівниками фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Тобто, незважаючи на використання найманих працівників Книга заповнюється фізичною особою – підприємцем самостійно. Враховуючи вищезазначене, Книга зберігається безпосередньо у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку.

Книга доходів: інструкція по заповненню

Як ФОП виправити помилку у Книзі обліку доходів та витрат

Відповідальність ФОП за неведення або неналежне ведення Книг обліку доходів та витрат


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X