Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як ФОП виправити помилку у Книзі обліку доходів та витрат
Консультації

Як ФОП виправити помилку у Книзі обліку доходів та витрат

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п.177.10 ст.177 ПКУ, фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481.

Слід зазначити, що згідно з п.2 Порядку, Книга обліку доходів і витрат ведеться за вибором платника податку у паперовому або електронному вигляді.

Внесення виправлень до Книги обліку доходів і витрат фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, яка веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У випадку якщо фізична-особа підприємець веде Книгу обліку доходів і зборів в електронному вигляді, допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, у якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.8 Порядку, Книга обліку доходів і витрат зберігається у фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, у якому здійснено останній запис.

Також рекомендуємо ознайоммтись:

Який порядок ведення книги обліку доходів у платника Єдиного податку

Відповідальність ФОП за неведення або неналежне ведення Книг обліку доходів та витрат

Штрафні санкції за неоприбуткування готівки в книзі обліку доходів

Дохід отримано в одному місяці, а витрати пов’язані з його отриманням в іншому: як заповнити Книгу обліку доходів і витрат


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Представительские расходы: деловая встреча в ресторане

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X