Головна » Бухгалтеру » Консультації » Обмін інфо між НБУ та ДФС по порушенням резидентами терміну розрахунків за операціями з експорту\імпорту товарів з метою нарахування пені
Консультації

Обмін інфо між НБУ та ДФС по порушенням резидентами терміну розрахунків за операціями з експорту\імпорту товарів з метою нарахування пені

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до частини першої ст. 10 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473) уповноважені установи зобов’язані надавати НБУ інформацію про валютні операції, що здійснюються суб’єктами валютних операцій через ці установи, а, також про власні валютні операції.
     Суб’єкти валютних операцій – резиденти зобов’язані надавати інформацію про їхні валютні операції уповноваженим установам, через які здійснюються такі валютні операції. Суб’єкти валютних операцій – нерезиденти зобов’язані надавати інформацію про їхні валютні операції уповноваженим установам, через які здійснюються такі валютні операції, у межах, що стосуються діяльності таких суб’єктів валютних операцій в Україні (частина друга ст. 10 Закону № 2473).
     Національний банк України співпрацює з іншими органами державної влади щодо обміну інформацією, пов’язаною із здійсненням валютних операцій, з урахуванням положень законодавства про банківську таємницю (частина п’ята ст. 10 Закону № 2473).
     Водночас частиною дванадцятою ст. 11 Закону № 2473 передбачено, що органи валютного нагляду обмінюються інформацією щодо виявлених порушень валютного законодавства, отриманою ними під час здійснення валютного нагляду, з метою реалізації повноважень у сфері валютного регулювання та нагляду.
     Крім того здійснюється обмін інформацію з питань забезпечення валютного контролю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1995 року № 1044 «Про заходи щодо забезпечення контролю за зовнішньоекономічною діяльністю та валютного контролю».

ЗІР 114.09


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  ПДВ: аванс за послуги в іноземній валюті - за яким курсом визначати зобов’язання?

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X