Головна » Бухгалтеру » Консультації » Оновлено форми податкової накладної та розрахунку коригування
Консультації

Оновлено форми податкової накладної та розрахунку коригування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Внесення змін обумовлено прийняттям Закону України від 30.11.2021 р. № 1914-IX. 

Значних змін у формах ПН та РК не відбулося та стосуватимуться не всіх платників!

А лише платників ПДВ, які здійснюють постачання тютюнових виробів за максимальними роздрібними цінами. Але складати ПН та РК за новими формами будуть всі платники ПДВ.

У формі податкової накладної оновлено назву графи 7 Розділу Б. Тепер вона має назву: “Ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість”.

Також зміни внесено до графи 6 додатка 1 до податкової накладної: “ціна одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість”.

Відповідно змінилася й назва графи 8 розрахунку коригування до податкової накладної: “ціна постачання товарів/послуг або максимальна роздрібна ціна товарів”

Крім того, виноску “1” як ПН так і в РК викладено у новій редакції:

1 У порядковому номері після символа “/” зазначається код 2 – у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених в пункті 161.3 статті 161 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, або код 5 – у разі складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код 6 – у разі складання податкової накладної для операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни.

Змінами до Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що платники податку на додану вартість у разі здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код “6”.

При цьому, у разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначається максимальна роздрібна ціна товару без урахування ПДВ.

Крім того, змінами передбачено, що правила складання двох ПН у разі постачання товарів нижче ціни придбання не діють на постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни.

Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. 

Наразі наказ не опубліковано. 

Слідкуйте уважно за оновленнями ПЗ від ДПС, щоб у бухгалтерів не виникло жодних “не за формою” зареєстрованих ПН/РК у зв’язку з переходом на нові форми ПН та РК.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X