Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПДФО при укладанні договору купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна з ФО
Консультації

ПДФО при укладанні договору купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна з ФО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У разі, якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого або рухомого майна є юридична особа чи самозайнята особа, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі функції податкового агента –  п. 172.7 ст. 172 та п. 173.3 ст. 173 ПКУ.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену статтею 167 ПКУ – п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

Таким чином, при  укладанні юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа, як податковий агент, зобов’язана здійснити нарахування, утримання і сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X