Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Податкова амністія: НБУ несподівано змінив порядок перевірки походження коштів
Ініціативи законотворців Консультації

Податкова амністія: НБУ несподівано змінив порядок перевірки походження коштів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

01 вересня 2021 стартувала так звана «податкова амністія» (одноразове (спеціальне) добровільне декларування). Протягом одного року, до 01 вересня 2022, громадяни можуть задекларувати активи, з яких не були сплачені податки або які взагалі не були задекларовані.

Для надання громадянам можливості задекларувати гроші Національний Банк України  затвердив  Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Зазначене Положення, затверджене постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 № 83, є тимчасовим, набирає чинності з 1 вересня 2021 року та діє до 1 вересня 2022 року.

Відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:

– перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;

– або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;

– або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

30.09.2021  Постановою № 97 НБУ раптово змінив Положення, доповнивши його пункт 5 новим абзацом наступного  змісту:

«Банк має право з метою встановлення джерел походження коштів звертатися із запитом до державних органів, державних реєстраторів, а також органів виконавчої влади, правоохоронних органів, які надають відповідь згідно з Порядком надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 року № 968».

Згідно з першим абзацом пункту 5 Положення Банк уживає заходів щодо встановлення джерел походження коштів у національній та іноземних валютах, банківських металах у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу, після зарахування їх на спеціальний рахунок декларанта. Банк за результатами здійснення таких заходів уживає дій з урахуванням положень законодавства з питань фінансового моніторингу.

Зміни до Положення набрали чинності 02 жовтня 2021 року.

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X