Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Перелік від Кабміну: під час продажу яких складних побутових товарів потрібен РРО
Новини законодавства

Перелік від Кабміну: під час продажу яких складних побутових товарів потрібен РРО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Оприлюднено постанову КМУ, якою затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО. Перелік містить 8 груп товарів

Нарешті наближається до кінця епопея з переліком складних побутових товарів, для яких потрібен РРО.

Коли набирають чинності ці зміни

Постанова №231 набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Опублікована сьогодні, 7 квітня, в “Урядовому кур’єрі” №66/2017.

Нагадаємо, що відповідна норма Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО всіма суб’єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє ще з 1 січня 2017 року.

У п. 296.10 ПКУ  також внесено зміни щодо застосування РРО фізособами-“єдинниками” з цього приводу. Так, РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку:

• першої групи;

• другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Тож “єдинники”, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні будуть застосовувати РРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу. 

Але пам’ятайте, що суб’єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі.

Щодо переліку товарів, для продажу яких потрібні РРО, то Кабмін мав його затвердити до 31.03.2017 р. І він практично встиг. Адже уже  16 березня було відомо, що такий перелік затверджений. Щоправда, з умовою подальшого редагування, оскільки документ не був попередньо погоджений з Держрегуляторною службою. Уже за тиждень ДРСУ повідомила, що їй вдалося майже вдвічі скоротити перелік груп товарів, щодо яких вимагатиметься застосування РРО. Але як саме в результаті змінився перелік – залишалось лише здогадуватись.

І ось нарешті 6 квітня ввечері Кабмін таки опублікував текст постанови на своєму веб-сайті.

 

При продажу яких складних побутових товарів буде потрібен РРО

Отже, постановою КМУ від 16.03.2017 р. № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО.

Перелік містить вісім груп товарів:

«Вироби із чорних металів»,

«Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»,

«Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»,

«Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»,

«Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»,

«Годинники всіх видів та їх частини»,

«Музичні інструменти; їх частини та приладдя»,

«Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарів.

Окрім того, постановою внесено зміни до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 506. З цього Порядку виключено додаток 1 “Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні”.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки