Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Перша партія протиковідних ліків «Молнупіравір» прибула в Україну
Це цікаво

Перша партія протиковідних ліків “Молнупіравір” прибула в Україну

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В Україну 6 лютого, прибули перших 60 тисяч курсів препарату “Молнупіравір” для лікування COVID-19. Виробник препарату, американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.

Про це повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко. За його словами роботу над контрактуванням “Молнупіравіру” Україна почала ще у листопаді.

Найближчим часом МОЗ розподілить ліки та відправить їх у регіони. Ще 240 тис. курсів препарату надійде в Україну до квітня 2022.

Довідково. «Молнупіравір» — це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Молнупіравір: що відомо про таблетки

В МОЗ нагадали, що це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. «Молнупіравір» немає особливих вимог до зберігання і його зручно приймати.

Велика Британія перша у світі дозволила цей препарат для лікування COVID-19 у хворих легкої та середньої ступені тяжкості. Так, управління з контролю за лікарськими засобами та медичними товарами Великобританії встановило, що «Молнупіравір» знижує ризик госпіталізації та смертності серед хворих на коронавірус з груп ризику, які мають легку чи середню форму перебігу хвороби.

19 листопада 2021 року використання таблеток від COVID-19 схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Там зазначили, що таблетки варто застосовувати якомога швидше з дня підтвердження у пацієнта діагнозу COVID-19 і протягом п’яти днів після появи симптомів. 

Компанія Merck Sharp & Dohme стверджувала, що ефективність таблеток становить 50%. Втім, як пише Reuters, наприкінці листопада 2021 року у ході нових досліджень в компанії повідомили, що «Молнупіравір» показав скорочення госпіталізацій та смертей на 30%.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X