Головна » Бухгалтеру » Консультації » Під час перевірки контролери надали ще й письмовий запит
Консультації

Під час перевірки контролери надали ще й письмовий запит

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Згідно із п. п. 16.1.5 п. 16.1 ст. 16 ПКУ платник податків зобов’язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов’язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.

Також платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки (п. 85.2 ст. 85 ПКУ) та не пов’язаний безпосередньо з оформленням будь-яких додаткових запитів.

Крім того, під час проведення документальних перевірок, згідно з п. п. 11 п. 3 розд. ІІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 №727 (далі – Порядок), передбачено, у разі необхідності, надання (надіслання) посадовим особам платника податків (керівнику платника податків або уповноваженій ним особі) запитів щодо надання для проведення перевірки документів (копій документів), пояснень, довідок, інформації тощо. Інформація про такі запити наводиться у загальних положеннях акту (довідки) документальної перевірки. Отримані пояснення додаються до акту (довідки) документальної перевірки (абзац сьомий п. 1 розд. ІV Порядку).

Отже, під час перевірки (документальної планової або позапланової, виїзної або невиїзної, фактичної) посадові особи контролюючих органів для отримання пояснень мають право надавати письмові запити платникам податків. 

Це позиція ДФС

А ось вам наші статті за даною темою, де ми чітко висловлюємо позицію права та Закону із питання надсилання письмових запитів від ДФС та швидкості реагування та правильності формування відповідей платниками. Іноді складається враження, що не ми платники податку, а вони існують та виконують, при наймі мають виконувати свої обвязки належним чином, за наші податки, а навпаки.

Тривалість проведення документальної позапланової перевірки

Загальний порядок дій під час документальної виїзної планової та позапланової перевірки

За яких підстав проводяться позапланові перевірки податковою?


Поділіться з друзями - підтримайте проект