Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Підприємців змусять встановити платіжні термінали — ДФС проконтролює!
Ініціативи законотворців

Підприємців змусять встановити платіжні термінали — ДФС проконтролює!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі підготували проект Постанови, згідно з якою всі підприємці, задіяні в торговельній сфері, будуть зобов’язані встановити платіжні термінали.

Мінекономіки вирішило зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, в тому числі і тих, які продають товари дистанційно, і тих, хто надає послуги, встановити термінали для забезпечення безготівкового розрахунку. Підприємці-загальносистемники, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року.

Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, які працюють в містах, повинні будуть встановити термінали до 1 січня 2019 року.

Для «єдинників» другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв. м. і для працюючих в селах торговців норма стане обов’язковою з 1 липня 2019 року.

«Спрощенці» першої групи повинні встановити платіжні термінали до 1 січня 2020 року.

Метою нововведень є поліпшення структури грошового обороту в Україні за рахунок безготівкових платежів і скорочення частки готівкових розрахунків. Згідно з розрахунками відомства, один суб’єкт за перший рік витратить на установку терміналу понад 6 тисяч гривень. Контролювати установку платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

Натомість, Урядовий портал заспокоює підприємців, зазначає. що ніякої обов’язковості у встановленні платіжних терміналів не має, а мова іде лише про «надати клієнтам можливість оплатити товар чи послугу безготівково: або з використанням електронних платіжних засобів і платіжних пристроїв, або через електронні платіжні сервіси.

Це не зобов’язує всіх підприємців в обов’язковому порядку встановлювати платіжні термінали. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не потребують наявності фізичного платіжного пристрою. Наприклад, оплату можна буде здійснювати через інтернет-банкінг, платіжні сервіси он-лайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з картки на картку тощо.

Крім того, введення обов’язку здійснення безготівкових розрахунків жодним чином не обмежує підприємців у використанні готівки в межах чинних правил.»

Повсюдне запровадження безготівкових розрахунків сприятиме зручності, швидкості, надійності обслуговування і матиме свої переваги для всіх стейкхолдерів. Приватні користувачі матимуть додатковий захист від шахраїв, а також зможуть простіше розраховуватися та вести облік витрат. Багато громадян вже сьогодні зводять використання готівки до мінімуму і покладаються на можливість безготівкового розрахунку. Для держави використання безготівкових розрахунків зменшує потребу в обороті готівкової гривні, тобто не витрачаються величезні кошти на друк паперових грошей.  — Так вважають в Уряді. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

13 + 12 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Простое усилие, чтобы уделить немного положительного внимания людям, имеет много общего с производительностью

— Томас Дж. Питерс

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    4 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод
  • 24
    2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата
  • 24
    6 дней ago by buh24comua #бухгалтер24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: