Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Пілотний проект обслуговування підприємств через «єдиний рахунок»
Держоргани інформують

Пілотний проект обслуговування підприємств через «єдиний рахунок»

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Від 23 січня, стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».

Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам. Про це заявив в.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук під час розширеної наради за участі представників Міністерства фінансів, Державної казначейської служби та представників бізнесу, які взяли участь у першій фазі пілотного проекту. Ми вже писали про це детально, коли МінФін тільки-тільки запроваджував свій наказ та анонсував зміни, котрі набули чинності лише зараз.

 «На сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне  програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Держбюджету», – розповів Андрій Войцещук.

Також Департаментом інформаційних технологій ДФС розроблено новий модуль  автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» по адмініструванню митних платежів на центральному рівні. Цей модуль побудований на нових сучасних ІТ технологіях, та направлений на піднесення процедури адміністрування митних платежів на принципово новий, інноваційний рівень.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно:

  • на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства;
  • з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

Пілотний проект здійснюватиметься у 2 фази. Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній будуть залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Як відзначив Андрій Войцещук, впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

Більш детально в Презентаційному матеріалі від ДФС – Єдиний рахунок митниці презентація

Довідково:

Наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2017 № 898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС.

ДФС

19 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X