Головна » Бухгалтеру » Консультації » Працюючий студент, який отримує стипендію з бюджету, не має права на ПСП до заробітної плати
Консультації

Працюючий студент, який отримує стипендію з бюджету, не має права на ПСП до заробітної плати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Платник податку на доходи фізичних осіб має право  на зменшення суми загального  місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 01 січня звітного податкового року – для будь якого платника ПДФО.

Звертаємо  увагу, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету – п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ.

Отже, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.

Водночас, якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, – він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ – у 2021 році це 1702,50грн.

ДовідковоПодаткова соціальна пільга (далі – ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

На 01 січня 2021 року:

місячний прожитковий мінімум для працездатної особи  – 2270,0грн., граничний  розмір доходу, який дає право на  застосування ПСП – 3180,0грн. (2270,0 х 1,4),

податкова соціальна пільга – 1135,0грн. (2270,0 х 50%).

150 % суми податкової соціальної пільги – 1702,50грн. (1135,0 х150%)

 

ДПС

47 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X