Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Податкова амністія виключно для громадян, депутатів та чиновників вона не торкнеться
Ініціативи законотворців Це цікаво

Податкова амністія виключно для громадян, депутатів та чиновників вона не торкнеться

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

13 травня «податковий» Комітет Верховної Ради, очолюваний Данилом Гетманцевим, розглянув і рекомендував прийняти в другому читанні як закон податкову амністію.
Нагадаємо, що законопроекти Володимира Зеленського про податкову амністію передбачають механізм, за яким українці дістануть готівку «з -під матраца », покладуть їх в банк і заплатять за цю процедуру 5% державі.

Рекомендували прийняти у другому читанні та в цілому подані Президентом законопроекти №5153 та №5155, які передбачають запровадження в Україні податкової амністії активів. Проекти спрямовані на те, щоб дати можливість (добровільно) українським громадянам, вивести в білу активи, розпочати фінансове життя з чистого аркуша, а також залучити кошти в економіку нашої держави.

– написав Д. Гетманцев в своєму телеграм-каналі.

« у нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, при якій громадяни без контролю накопичили кошти з ухиленням від оподаткування. Законопроект про податкову амністію дає людям шанс піти «в білу» і закінчити практику ухилення від оподаткування.

Якщо у тебе є такі засоби і ти в подальшому хочеш ними користуватися, ти зобов’язаний покласти їх в банк під 5 відсотків до завершення встановленого терміну податкової амністії. Якщо у тебе не гроші, а активи в будь-якій формі, то під 9 відсотків ти можеш зробити те ж саме »,

– раніше прокоментував проект Зеленського Гетманцев.

При цьому народним депутатам і чиновникам через таку« амністію »проходити не потрібно – т. е. не потрібно нести гроші в банк і платити« податок ».

Оновлений згідно із Законопроектом №5153 Розділ XX “Перехідні положення”

Підрозділ 9-4. Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб п.3

“… Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).”

А 13 травня на засіданні Комітету також підтримали поправку, згідно з якою від податкової амністії звільнять і осіб під санкціями. Про це повідомив на своїй сторінці перший заступник в Комітеті Гетманцева Ярослав Железняк.


Таким чином, коло осіб, яким не треба нести гроші в банк і платити 5% державі, розшириться також і на тих осіб, щодо яких за рішенням РНБО застосовані санкції.

Відзначимо, що хоча амністія і нібито справа добровільна, але законопроект не розмежовує легально зароблені кошти, які були переведені громадянами в готівку, і кошти, які були отримані від ухиленням від податків, про що зазначає в своєму висновку і Головне науково-експертне управління Верховної Ради.А з урахуванням того, що незабаром планується ввести оподаткування домогосподарств, про що говорить колега Галина Третьякова, ініціативи «Слуги народу» варто розглядати в комплексі.

Детальніше про податкову амністію дивіться в сюжеті Право ТВ.

 

СЮГ

60 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X