Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податкова знижка за лікування
Консультації

Податкова знижка за лікування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

До податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь медичних закладів для компенсації вартості платних послуг з лікування, а саме:

 • придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю);
 • послуги з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації протезно-ортопедичних підприємств та реабілітаційних установ.

Не підлягають відшкодуванню витрати на наступні медичні послуги:

 1. косметичне лікування або косметична хірургія (косметичне протезування, не пов’язане з медичними показаннями, водолікування та геліотерапія, не пов’язане з лікуванням хронічних захворювань);
 2. протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;
  аборти (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);
 3. операції зі зміни статі;
 4. лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);
 5. лікування тютюнової чи алкогольної залежності;
 6. придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого КМУ 

Підтвердження витрат

Документами, що підтверджують витрати на отримані медичні товари та послуги є квитанції, фіскальні/товарні чеки, прибуткові касові ордера, акти виконаних робіт тощо. Вони мають ідентифікувати продавця товарів, робіт чи послуг та одержувача (особи, яка звертається за податковою знижкою).

Хто може отримати податкову знижку

Отримувачами податкової знижки можуть бути особи, що не є суб’єктами господарювання і які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої стягувався податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). При цьому розмір податкової знижки – 18% від вартості сплачених медичних товарів, робіт чи послуг з урахуванням фактичних витрат за минулий рік — не може перевищувати розмір сплаченого ПДФО.
Формою декларації передбачено окремий додаток ФЗ для здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

Для отримання податкової знижки необхідно

 1. заповнити та подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня;
 2. зазначити у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму ПДФО до повернення.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню. Вона буде перерахована протягом 60 днів визначеним способом (переказом чи на банківський рахунок).


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X