Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податковий борг з ПДВ: чи є варіанти його "перекриття" за рахунок перевищення ПК над ПЗ
Консультації

Податковий борг з ПДВ: чи є варіанти його "перекриття" за рахунок перевищення ПК над ПЗ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:6 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

"Чи може платник ПДВ, котрий за підсумками попереднього звітного періоду податковий борг з ПДВ, користуючись строчкою 20.1 декларації з ПДВ "перекрити" свої зобов'язання /борги?"

На перший погляд, питання дуже просте. Безумовно - може. Але, ставлячи подібне питання, потрібно розібратись в причинах виникнення боргу. 

Напевне борг виник у результаті, наприклад, підприємство нове, або не змогли відстежити виписку ПН в розрізі вхідного ПК (оплата в кінці місяця - відомий "підступний" прийомчик для бухгалтерів-початківців).

Отже припустимо, недогледіли, гроші зайшли в кінці місяця та  виникає обов'язок виписки ПН, в результаті чого виникає  значне перевищення ПО перед ПК. Як результат обов'язок сплати в бюджет великої, як за мірками директорів, суми податку в бюджет. Котру, до речі, підприємство, особливо новостворене, може і не мати на власному рахунку. В даному випадку багато бухгалтерів зрозуміють нашу ремарку саме про директорів, тому що все ще існує багато керівників, котрі дійсно вважають, що сплата за товар/послугу в кінці місяця, або просто надмірна, на їх думку, сума податку з ПДВ це все вина бухгалтера.

Отже, ви в кабінеті платника і вже бачите - існує заборгованість зі сплати ПДВ. Керівник вам каже, а чому я повинен сплачувати, коли я точно знаю, що в наступному місяці в мене буде значне перевищення податкового кредиту (ПК) над зобов'язанням. То я той свій борг перекрию! - Ні! Так не можна! І ось чому.

Згідно роз'ясненням бази знань ЗІР, перекрити борг є можливість, але якою ціною?  - Ціною сплати боргу!

І ось тут постає питання, а що ж сумую ліміту на яку платник має право реєструвати ПН/РК?  - ЇЇ буде автоматично зменшено рівно на ту суму, котру ви вкажете у строчці 20.1 (або 20.2.2). 

Платники податку на додану вартість мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в  ЄРПН на суму, обчислену за формулою, визначеною п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1  ПКУ, а саме:

SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах – SНаклВид – SВідшкод – SПеревищ, де, зокрема: SВідшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок.

Якщо підприємством самостійно не сплачується сума ПДВ в рахунок погашення наявного податкового боргу, а здійснюється погашення за рахунок від’ємного значенням з ПДВ, то сума, яка задекларована у рядку 20.1 декларації з ПДВ, зменшує реєстраційну суму, згідно з вимогами діючого законодавства, та вважається відшкодованою в рахунок погашення податкового боргу.

Тобто, заплатити все дно доведеться, або сплатою податку в бюджет, або сумою поповнення грошами з поточного рахунку на рахунок в СЕА для реєстрації ПН в ЄРПН. Принципового значення тут не має, тому що і податки і поповнення СЕА ПДВ реалізується з поточного рахунку платника. 

Тому "перекрити" нічого не вийде. Більш того, поки ви будете чекати на суму достатню для повного "погашення", перебуваючи в омані, вам буде нараховуватись пеня за кожен день прострочення сплати податку, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Сума пені розраховується за такою формулою:

 

Y=       ∑погашенняборгу х Кднів :100% х UНБУ х 1,2

                                                R

де:

 

Y – сума пені, що нараховується на фактично погашену суму податкового боргу (завжди округлюється до другого знака після коми);

∑погашення боргу – фактично погашена сума податкового боргу;

Кднів – кількість днів затримки сплати податкового зобов'язання;

UНБУ – більша з облікових ставок Національного банку України, що діяли на день виникнення податкового боргу або на день його (його частини) погашення;

1,2 – коефіцієнт, що дозволяє розрахувати 120 % річних UНБУ;

R – кількість днів у календарному році.

В цифрах це матиме такий вигляд:

Припустимо, що наш борг 20 000, о0 грн

облікова ставка НБУ на момент виникнення боргу складала 13%

на момент сплати - 112,5 %

нам потрібно обирати більшу ставку, томі ми беремо 13%

кількість днів затримки сплати зобов'язання - 91 день

 

Y= 20000 х 91 :100% х UНБУ х 1,2   = 777,86 грн

                         365

Отже, нарахована платнику податків пеня складає 777,86 гривень.

Висновок: Податковий борг зі сплати ПДВ потрібно сплатити! Інших варіантів просто не існує.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

8 − четыре =

Наша розсилка

Події

21
Ноя
00:00

Вебинар “И снова проверки: кто, на каких основаниях может проверять предприятия, как подготовиться и пройти” 21.11.17

Податковий борг з ПДВ: чи є варіанти його “перекриття” за рахунок перевищення ПК над ПЗ
21
Ноя
14:00 - 15:00

Вебинар “”Изменения в предоставлении и расчете пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам” 21.11.17

Податковий борг з ПДВ: чи є варіанти його “перекриття” за рахунок перевищення ПК над ПЗ

Випадкова цитата

Есть всего одна вещь, которой человек может полностью управлять — это его собственное отношение к жизни

Податковий борг з ПДВ: чи є варіанти його “перекриття” за рахунок перевищення ПК над ПЗ

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом