Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Покупці зможуть отримувати гарантію на придбаний товар в електронному вигляді.
Ініціативи законотворців

Покупці зможуть отримувати гарантію на придбаний товар в електронному вигляді.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Комітет ВРУ з питань економічного розвитку, розробив проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України” Про захист прав споживачів “по гарантії в електронному вигляді» від 02.10.2020 року № 4185. Сам же законопроект, надійшов на розгляд комітету 22-го лютого.

Метою внесення доповнень до вищевказаний закон є поліпшення наданого покупцям товарів сервісу шляхом діджіталізаціі процесу видачі покупцям експлуатаційних документів на товар (в тому числі гарантійних зобов’язань) Проект закону № 4185 передбачає істотне доповнення статті 7 Закону України «Про захист прав споживачів».

Автори законопроекту підкреслили, що прийняття даного законопроекту є дуже важливим, виходячи з того, що наявність необхідності після придбання товару зберігати значну кількість різного роду експлуатаційних документів (особливо на технічно складний товар) створює масу незручностей покупцеві.

Крім того, на жаль, нерідкі випадки, коли недобросовісні продавці реалізують товар завідомо низької якості, або з технічними можливостями, що не відповідають заявленим.

Такі недобросовісні продавці можуть надати покупцям, підроблені експлуатаційні документи, що може істотно вплинути на виконання гарантійних зобов’язань по ремонту товару, в разі його виходу з ладу.

Із вищевикладеного, народні обранці, пропонують доповнити статті 7 Закону України «Про захист прав споживачів» пунктами 10; 11; 12.

У разі прийняття законопроекту, споживачі отримають такі можливості:

  • отримання доступу експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорта або будь-якого іншого документа, який додається до товару) в електронному вигляді на офіційному сайті виробника;
  • реєстрації технічно складних побутових товарів на офіційному сайті виробника і оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем при продажу такого товару.

Крім того, в разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді, виробник зобов’язаний забезпечити покупцеві можливість реєстрації придбаного товару на офіційному сайті виробника в установленому ним порядку, а також, надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, який додається до товару) в паперовому вигляді.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X