Головна » Бухгалтеру » Консультації » Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування
Консультації

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

Згідно із ІПК ДФСУ від 10.08.2017 р. № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПК якщо платником ПДВ було помилково визначено податкові зобов’язання в податковій звітності з ПДВ і складено й зареєстровано в ЄРПН податкову накладну, то такі податкові зобов’язання підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування до такої податкової накладної, зареєстрованого в ЄРПН особою, на яку було складено таку податкову накладну.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних строків реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця. Це право зберігається за ним протягом 365 к.дн., що настають за граничним строком подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну чи допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні строки реєстрації в ЄРПН (п. 201.10 ПКУ).

Протягом 90 к.дн. із дня надходження такої заяви зі скаргою з урахуванням вимог, установлених пп. 78.1.9 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності й повноти нарахування ним зобов’язань із ПДВ за такою операцією.

 

Крім того, порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах — п. 1201.1 ПКУ.

Читати по темі:  Штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних в 2017 р.

Оскільки в нашому випадку особою, відповідальною за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена помилково, є особа, на яку було складено таку податкову накладну, то норми п. 1201.1 ПКУ поширюються на таку особу.

Інтерактивна бухгалтерія

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

два × пять =

Наша розсилка

Події

18
Дек
12:00 - 15:00

ВЕБИНАР "НОВАЦИИ ЗАКОНА О БУХУЧЕТЕ – 2018: все о документировании хозяйственных операций" 18.12.17

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування
21
Дек
11:00 - 13:00

Вебинар по 1С "Расчет зарплаты: подводим итоги года" 21.12.17

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування

Випадкова цитата

Одинаково спокойно относятся к деньгам лишь мудрецы и бухгалтеры.

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом