Головна » Бухгалтеру » Консультації » Порядок розрахунку та сплати ЄСВ ФОП платниками єдиного податку
Консультації

Порядок розрахунку та сплати ЄСВ ФОП платниками єдиного податку

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі – Інструкція №449), такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Зазначена категорія платників самостійно для себе обчислює суму єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від отримання доходу (прибутку).

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Читати по темі:  Ставки Єдиного податку та розмір ЄСВ для "єдинників" в 2017 р.

Відтак новостворені фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Нагадуємо, що 22 лютого – останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за січень 2016 року.

По материалам: ГУ ДФС у Тернопільській області

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Если вы желаете преуспеть, вы должны искать новые пути, а не ходить по истоптанным дорогам достигнутого успеха

Порядок розрахунку та сплати ЄСВ ФОП платниками єдиного податку

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом