Закони, положення, нормативи

ПОСТАНОВА КМУ Про затвердження “Порядку здійснення контролю за досягненням платниками ЄП 2 і 3 груп (ФОП) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 ПКУ”

Друк

Проект

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА 

Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України

Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Затвердити Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.
 2. Надати органам доходів і зборів дозвіл на проведення перевірок платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб – підприємців) за наявності обставин, встановлених Податковим кодексом України або іншими законодавчими актами України.
 3. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

 

Премєр-міністр України                                            А. Яценюк

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від ___  ______2015 р. № ____

 

ПОРЯДОК
здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп(фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно

до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України 

 

 

 1. Цей Порядок визначає механізм здійснення органами доходів і зборів заходів контролю за досягненням фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої і третьої груп обсягу доходу понад 1 000 000 гривень (далі – контроль за досягненням обсягу доходу).
 2. Контроль за досягненням обсягу доходу здійснюється органами доходів і зборів, зазначеними у статті 41 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах повноважень, встановлених Кодексом, щодо фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, обрали другу або третю групу платників єдиного податку.
 3. Для визначення обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті296 Кодексу враховуються в сукупності усі види доходів, отримані платником єдиного податку другої та/або третьої груп (фізична особа – підприємець) від здійснення підприємницької діяльності протягом календарного року, незалежно від видів діяльності.
 4. З метою здійснення контролю за досягненням обсягу доходу використовується податкова інформація, зібрана відповідно до Кодексу, яка зберігається та опрацьовується в інформаційних базах органів доходів і зборів або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів доходів і зборів, та результати її опрацювання.
 5. При здійсненні контролю за досягненням обсягу доходу використовується така інформація:

що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших документах, у тому числі звітних, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів;

про фінансово-господарські операції платників податків;

про експортні та імпортні операції платників податків;

про наявність та рух коштів на рахунках платника податків, отримана від банків, інших фінансових установ;

від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів;

з даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу;

за результатами перевірок та зустрічних звірок інших платників відповідно до вимог Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи доходів і зборів, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин;

інша, оприлюднена як така, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана органу доходів і зборів в установленому законом порядку;

інша, що міститься в матеріалах, отриманих у порядку та спосіб, передбачені Кодексу або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи доходів і зборів.

 1. Податкова інформація отримується органами доходів і зборів в порядку, передбаченому статтею 73 Кодексу.
 2. Для отримання інформації органи доходів і зборів звертаються до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи доходів і зборів функцій, завдань, та її документального підтвердження.
 3. Письмовий запит про подання інформації з метою здійснення контролю за досягненням обсягу доходу надсилається платнику податків або іншим суб’єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з підстав, визначених у пункті 73.3 статті 73 Кодексу з дотриманням вимог, установлених цим пунктом Кодексу.
 4. Органи доходів і зборів з метою отримання податкової інформації мають право проводити зустрічні звірки суб’єктів господарювання, які мали взаємовідносини з платником податків. Зустрічні звірки проводяться у порядку, визначеному пунктом 73.5 статті 73 Кодексу.
 5. За наявності підстав, встановлених Кодексом або іншими законодавчими актами України, орган доходів і зборів проводить документальну або фактичну перевірку в порядку, визначеному Кодексом.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of
avatar
wpDiscuz

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Цікаве відео

Подія

 • Мастер-класс «Управленческий учет и консолидация отчетности»

  26.01.2017Инталев-Украина

Випадкова цитата

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

— Уинстон Черчилль

ПОСТАНОВА КМУ Про затвердження “Порядку здійснення контролю за досягненням платниками ЄП 2 і 3 груп (ФОП) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 ПКУ”

Час читання: 7 min
0

Поділитися з другом