Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно
Новини законодавства

Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно

Print Friendly, PDF & Email
Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 17-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Заява за формою № 17-ОПП може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку. У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити контролюючий орган, до якого подається заява, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), котрі обслуговуються таким органом. За умови подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), котрі обслуговуються такими органами. До того ж узяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі:
  • повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, та якщо в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування;
  • заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом, та якщо в такій заяві платник указав про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.
У разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.
Читати по темі:  Як буде працювати Комісія, яка буде приймати рішення про реєстрацію ПН/РК
Платники податків також можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Це ж стосується й заяви за формою № 1-ОПП із позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики. Відповідні новації містяться в наказі Мінфіну від 21.12.2016 р. № 1125, який уносить зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Зміни запрацюють із 19.03.2017 р. Також викладено в новій редакції форми документів:
  • довідка про взяття на облік платника податків  (форма № 4-ОПП);
  • заява  (для юридичних осіб і відокремлених підрозділів)  (форма № 1-ОПП);
  • заява  (для самозайнятих осіб) (форма № 5-ОПП);
  • повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (форма № 16-ОПП);
  • повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, котрі пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП).
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

восемь − три =

Наша розсилка

Приєднуйся до нас

Події

Випадкова цитата

Кораблю, щоб йти прямо по курсу, потрібен один керманич і один штурвал. Те ж саме стосується і успішного управління бізнесом. Не можна приставити штурвал до кожного стільця в організації

Close

Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом