Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Проект Мінфіна: Нова податкова накладна та чергові зміни до декларації з ПДВ
Новини законодавства

Проект Мінфіна: Нова податкова накладна та чергові зміни до декларації з ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфін розробив, а ДФСУ оприлюднила, проект наказу (завантажити), яким затверджуються в новій редакцї:

1) Податкова накладна та порядок її заповнення

Зміни зумовлені набранням чинності з 1 січня 2017 року Закону №1797, яким внесено ряд змін до порядку складання податкової накладної. Зокрема:

  • надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг ;
  •  встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.

Розрахунок коригування

Зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної

2) Звітність з ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість

Як відомо, з 1 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 ПКУ, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Натомість Законом № 1791 передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону  №1877-IV .

З цією метою передбачено затвердження додатку до декларації з ПДВ, у якому сільськогосподарські товаровиробники – платники ПДВ зазначатимуть розрахунок податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 16-1 Закону №1877, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

Форма податкової декларації з податку на додану вартість

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення (тобто до 09.03.2017 р.) на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X