Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПРЕФЕРЕНЦІЇ ЩОДО НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Консультації

ПРЕФЕРЕНЦІЇ ЩОДО НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ЯКІ ЗМІНИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ № 1072 ЩОДО НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ?

  1. Тимчасово, за період з 1 по 31 грудня 2020 року, для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного внеску (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), на яких поширюється дія Закону № 1071, положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 Закону про ЄСВ в частині сплати єдиного внеску за себе не застосовуватимуться.

Тобто у разі якщо таким платником єдиного внеску за вказаний період не отримано дохід (прибуток), то платник звільняється від обов’язку визначити базу нарахування, а також суму єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за цей період в розмірах, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ.

  1. Не є об’єктом нарахування та сплати єдиного внеску соціальна підтримка, що виплачується за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону № 1071 у формах:
  • виплати застрахованим особам у вигляді одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів;
  •  виплати застрахованим особам, які здійснюються за рахунок одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

Пункти 9 (прим. 16) та 9 (прим. 17) розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ.

 

ІнфоЛист ДПС №17

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект