Головна » Бухгалтеру » Консультації » Президент підписав закон, котрий скасовує обов’язкове ведення книг обліку доходів ФОП єдинниками!
Ініціативи законотворців Держоргани інформують Консультації

Президент підписав закон, котрий скасовує обов’язкове ведення книг обліку доходів ФОП єдинниками!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року.

Закон передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб – підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу.

Зокрема, документ передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОП.

Фізичним особам – підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також документ вносить зміни до Податкового кодексу з метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.

Норма Закону, яка звільняє підприємців від обов’язкового ведення книги обліку доходів, запрацює з 1 січня 2021 року.

Сайт Президента

Пропонуємо цікаву думку експертів на цю тему


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X