Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Приїхали в Україну без ПЛР-тесту і порушили режим самоізоляції – платите штраф 8500 грн
Це цікаво

Приїхали в Україну без ПЛР-тесту і порушили режим самоізоляції – платите штраф 8500 грн

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як відомо, нещодавно Кабмін посилив вимоги для осіб, що в’їжджають в Україну. А незабаром за порушення нових правил може загрожувати штраф до 8 500 грн.

 Кабмін змінив правила в’їзду в Україну: тепер ПЛР-тест на COVID необхідний всім, незалежно від того, з якої країни ви приїхали. Немає винятків тепер і для тих, хто приїхав з метою навчання, їде транзитом та ін. Відповідні зміни КМУ вніс 22 березня постановою №230 в основне «карантинне» постанову №1236. Відтепер немає списку «червоних» і «зелених» країн, звідки можна приїхати, попередньо не проходячи ПЛР-тестування на COVID.

Зокрема, для того, щоб не потрапити відразу на самоізоляцію, слід мати тест на руках при в’їзді в Україну, з яким не більше 2-х днів. Якщо раніше самоізоляції підлягали особи, які прибули з держави або які є громадянами держав з широким розповсюдженням COVID-19, існували виключення для «осіб, які прибувають в Україну з метою навчання в закладах вищої освіти»; «Діячів культури на запрошення закладу культури разом з однією особою, супроводжує кожного з них» та інших, то тепер немає винятків навіть для «діячів культури».

Якщо у вас немає на руках ПЛР-тесту при в’їзді в Україну, вам необхідно пройти через самоізоляцію. В оновленому постанові прописано, що «громадянин України, який підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язаний встановити і активувати мобільний додаток системи«Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка громадянин України підлягає обсервації ». 

А 30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада планує розглянути законопроект про введення адміністративної відповідальності за порушення особою порядку самоізоляції і обсервації під час карантину №4540.

Відзначимо, що згідно з цим законопроектом особа, яка контактувала з хворим коронавірусів або повернулося з-за кордону без ПЛР-тесту, але вирішило вийти на роботу, може понести штраф в 8500 грн, навіть якщо це не спричинило будь-яких наслідків.

Відповідні зміни, запропоновані Міністерством охорони здоров’я 17 березня, рекомендував прийняти за основу Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Так, цим законопроектом 4540 стаття 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення доповнюється нормою:

«Порушення особою порядку обов’язкового самоізоляції, обсервації, встановлених в рішенні про карантин, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби – тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Тобто, від 3400 до 8500 грн.

 

СЮГ

1 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X