Головна » Бухгалтеру » Консультації » Припинення діяльності ФОП швидко та безкоштовно!
Консультації

Припинення діяльності ФОП швидко та безкоштовно!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Якщо статус ФОП втратив актуальність не варто надалі нести щомісячні витрати з ЄСВ та Єдиного податку!

Є можливість припинити свій статус як ФОП прямо сьогодні без будь-яких витрат.
Згідно пункту 9. Статтті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 року № 755-IV фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Пропонуємо Вам два прості та безкоштовні!! способи припинити державну реєстрацію ФОП.

  1. Подати заяву онлайн через ресурс державний ресурс «Онлайн будинок юстиції» . Для цього Вам необхідно мати сертифікат електронного підпису.
  2. Подати заяву через Центр надання адміністративних послуг при вашій Райдержадміністрації. Форма заяви дуже проста. Це форма №12, називається Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням. Скачати заяву можна з сайту Міністерства юстиції за посиланням . Краще заповнити її та підписати заздалегідь або отримати бланк та заповнити її безпосередньо в Центрі надання адміністративних послуг. Візьміть із собою Паспорт та ідентифікаційний код. Адреси районних ЦНАП та стан електронної черги ви знайдете за посиланням 

Дані про припинення підприємницької діяльності вносяться до державного реєстру протягом 24 годин. Інформацію про припинення статусу в реєстрі ви можете перевірити за посиланням 

Як в першому, так і в другому випадку – спілкування з працівниками податкової не відбувається, будь-яких додаткових даних чи звітів від вас не будуть вимагати.
Також ви можете здійснити реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця у нотаріуса, але не всі нотаріуси вчиняють такі дії та й коштує така послуга недешево. Наприклад, середня вартість подібної послуги у нотаріусів міста Києва коштує 1200 грн.

Звісно, що процедура припинення підприємницької діяльності на цьому не завершується і потребує від Вас закриття рахунку, подання звітів до податкової, зняття з обліку платників ЄСВ та інші дії. Але це перший та найнеобхідніший крок, без якого така процедура не почнеться. І головне – одразу припиняється подальше нарахування ЄСВ. А це щомісячно 1039,06 грн. Якщо статус ФОП вам більше не потрібен – рекомендуємо припинити підприємницьку діяльність максимально швидко.

Загальний опис процедури припинення підприємницької діяльності та зняття з обліку ви прочитаєте тут

Детально про ліквідаційну звітність ФОП

6 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X