Головна » На правах реклами » Профіт або ризик: переваги та недоліки використання геолокації в смартфоні
На правах реклами

Профіт або ризик: переваги та недоліки використання геолокації в смартфоні

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Технологічний прогрес у сфері мобільних пристроїв призвів до того, що виробники разом із продуктом пропонують велику кількість встановлених сервісів і служб. Тепер користувачі приймають рішення купити смартфон в Україні далеко не тільки заради зв’язку, адже технологічні девайси пропонують чимало корисних опцій. Проте не всіма з них вони бажають користуватися. Одним із таких сервісів є геолокація — дозвіл щодо надання інформації про розташування мобільного пристрою. Чи варто її весь час тримати ввімкненою?

Практичні переваги від увімкненої геолокації

Геолокація потрібна не лише для приватного користування, але також для виконання різних професійних завдань. Можливість визначити місцезнаходження активно використовується водіями таксі, перевізниками. Практична користь увімкненої геолокації передбачає такі особливості:

  • орієнтування в незнайомій місцевості з метою пошуку потрібних об’єктів;
  • визначення місцезнаходження іншого смартфона або автомобіля;
  • прокладання шляху між двома точками маршруту;
  • відстеження переміщення вантажів і посилок.

Крім цього, геолокація також використовується браузерами та застосунками. Дані про місцезнаходження можуть знадобитися для авторизації в деяких сервісах, формування точного прогнозу погоди та покращення пошукової видачі.

Плюси та мінуси ввімкненої геолокації

Серед позитивних сторін цієї функції можна виділити такі моменти:

  1. Мобільність. Користувач може в декілька кліків побудувати маршрут до потрібного місця. Шлях буде прокладено з урахуванням оптимального часу прибуття та ситуації на дорогах.
  2. Економія часу. Увімкнена геолокація дає змогу інтернет-ресурсам та застосункам автоматично визначати місцезнаходження замість того, щоб заповнювати анкету чи вводити адресу вручну. Ця особливість корисна не лише під час замовлення їжі або таксі. Екстрені служби вже працюють на основі геолокації, що може стати в пригоді в небезпечній ситуації.
  3. Корисна реклама. Рекламні пропозиції в інтернеті формуються відповідно до зібраних даних про діяльність користувача. У такому разі вони вже перестають бути виключно бездушними спробами продати йому щось непотрібне. Увімкнена геолокація дасть змогу дізнатися про вигідні комерційні пропозиції, що базуються на особистих інтересах.

Проте є в геолокації й певні недоліки:

  1. Витрата ресурсів смартфона. Навігаційні програми зазвичай вкрай вимогливі до вбудованої та оперативної пам’яті мобільного пристрою. Постійний збір даних про місцезнаходження може негативно впливати на роботу пристрою.
  2. Прискорене розрядження батареї. Навігація активно використовує енергію акумулятора. Якщо в пріоритеті для користувача збереження рівня заряду на належному рівні, краще її вимкнути.
  3. Небезпека для персональних даних. Віддаленим стеженням за розташуванням смартфона та користувача можуть скористатися не лише сервіси, але й зловмисники. Не варто відчувати з цього приводу параною, але в деяких випадках невелика конспірація не завадить.

У питанні ввімкненої геолокації варто спиратися виключно на власні пріоритети.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка