Головна » Бухгалтеру » Консультації » РК до податкових накладних у 2017 році
Консультації

РК до податкових накладних у 2017 році

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ДФСУ нещодавно оприлюднила проект наказу Мінфіну, яким затверджуються в новій редакцї податкова накладна, розрахунок коригування до ПН та звітність з ПДВ.

У проекті передбачено, що нова форма розрахунку коригування (завантажити) міститиме окремі графи (4.1, 4.2 та 4.3) для зазначення в них інформації про:

Саме така вимога з’явилася в п. 201.1 ПКУ з 01.01.2017 р. Зазначення цієї інформації є обов’язковим реквізитом податкової накладної, а отже і для РК, оскільки його форма є додатком 2 до неї.

Проте, зміни не містять жодних «перехідних» положень. Не існує окремих правил складання РК до ПН, які датовані 2016 роком або раніше. Тому, керуючись загальними правилами, у разі коригування ПН за 2016 рік платник ПДВ має заповнювати ці графи обов’язково. Мінфін наразі не коментує, як бути із тим, що в раніше зареєстрованій ПН цих кодів не було (або зазначені в ній коди вже застаріли).

Але таку відповідь запропонували податківці у листі від 13.02.2017 р. № 2857/6/99-95-42-03-15.

Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом №1797 в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

 

До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Отже, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній є обов’язковим  зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Податківці наголошують: зміни стосуються і розрахунків коригування, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Висновок:  Починаючи з 1 січня 2017 року складаємо РК з обов’язковим зазначенням кода товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків).  Таке правило діє незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати). А так як, чинна форма РК не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення відповідних змін код послуги тимчасово в РК не зазначається. Але як тільки нова форма РК та порядок його заповнення наберуть чинності, зазначати такий код теж стане обов’язковим. І теж, незалежно від дати складання податкової накладної, до якої складається РК.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

шестнадцать − 9 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если бы у меня было восемь часов на то, чтобы срубить дерево, я потратил бы шесть часов на то, чтобы наточить топор

РК до податкових накладних у 2017 році

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом