Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Розроблено Порядок надання відпустки при народженні дитини
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Розроблено Порядок надання відпустки при народженні дитини

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Мінекономіки оприлюднив для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини”.

Порядком визначать механізм та конкретизують умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до статті 19-1 Закону про відпустки.

 • Порядок наводить визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки:

 1. «одинока мати»,
 2. «одинокий батько»,
 3. «інший повнолітній родич дитини»
 • Конкретизує строк, в межах якого вона надається та визначено підстави її надання (перелік документів) для кожної категорії осіб, що користуються правом на неї, передбачено положення про тривалість такої відпустки при народженні двох і більше дітей, а також порядок її надання у разі зміни місця роботи протягом строку, що дає право на відпустку.

До числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:

 • чоловік, дружина якого народила дитину;

 • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

 • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Умови надання відпустки

 1. Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка має бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.
 2. Відпустка не підлягає поділу на частини.
 3. Чоловік, дружина якого народила дитину, при поданні заяви про надання відпустки має пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.
 4. Батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, при поданні заяви про надання відпустки має пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, а також додати заяву батька та матері дитини про визначення її походження та довідку про фактичне місце проживання, видану виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, яка засвідчує їх спільне проживання.
 5. Баба, дід, або інший повнолітній родич дитини, батько якої є одиноким, при поданні заяви про надання відпустки мають пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, а також заяву одинокого батька, в якій засвідчується невикористання ним такої відпустки та вказується особа, що фактично здійснюватиме догляд за дитиною.
 6. Баба, дід, або інший повнолітній родич дитини, мати якої є одинокою, при поданні заяви про надання відпустки мають пред’явити документ необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, а також заяву одинокої матері, в якій вказується особа, що фактично здійснюватиме догляд за дитиною.
 7. Для підтвердження статусу “одинокої матері” такі особи також додають копію витягу з Книги реєстрації народжень (якщо немає свідоцтва про народження дитини, в якому відомості про батька дитини внесені в установленому порядку за вказівкою матері) або свідоцтво про смерть батька дитини чи рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим.

Якщопрацівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки має додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

А ось у разі неподання відповідних документів чи подання їх не у повному обсязі, роботодавець в одноденний термін інформує цих осіб про відмову у наданні відпустки при народженні дитини.

Передбачено, що у разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Ну а заробітна плата працівникам за час цієї відпустки виплачується не пізніше трьох днів з дня її початку.

 

 

Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X