Головна » Бухгалтеру » Консультації » РРО для ювелірів з 01.01.2021 року
Консультації

РРО для ювелірів з 01.01.2021 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податківці продовжують проводити серед суб’єктів господарювання  інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо використання РРО/ПРРО у 2021 році.

Так, днями начальник управління податкового аудиту Людмила ДЯДЧЕНКО та начальник відділу фактичних перевірок Юрій ШАХОВ зустрілися з продавцями ювелірних виробів у торгівельних центрах міста Суми.

Облік проведених операцій у класичному товарному бізнесі ведеться за допомогою артикулів, де один товар = один артикул = одна позиція у прайсі. Тобто, щоб «провести» такий товар – достатньо завести товар у систему з артикулом та вибрати потрібний артикул при операції продажу, вказавши необхідну кількість. На відміну від такого товарного бізнесу ювелірні вироби досить важко систематизувати за допомогою артикулів. Їх умовно можна поділити на декілька груп:

  1. срібло: штучне (сережки, каблучки і т. п.) і вагове (ланцюги, посудна група);
  2. золото;
  3. ексклюзивні вироби (з дорогоцінним камінням).

З перелічених груп тільки штучне срібло (і лише в деяких випадках вагове) можна обліковувати за звичайним артикулом. У категорії вагового срібла кожен вибір буде відрізнятися від попереднього, навіть з одним артикулом. Теж саме із золотом та дорогоцінним камінням, де вартість кожної одиниці товару залежить напряму від ваги металу, характеристики каміння.

По суті ювелірний товар – це майже завжди унікальна одиниця товару, і тому систематизувати та обліковувати такий товар досить складно та потребує багато часу. Підхід звичайної торгівлі тут не спрацьовує. Для ведення таких операцій найкраще мати автоматизоване робоче місце продавця (касира).

Фахівцями податкової під час зустрічі було також роз’яснено вимоги законодавства щодо заборони торгівлі ювелірними виробами у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів та/або відділів), з рук, без відбитка державного пробірного клейма України або документів, які підтверджують якість виробів.

Суб’єкти господарювання в місцях торгівлі зобов’язані забезпечити виконання вимог Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» щодо здійснення торгівлі ювелірними виробами та реалізацію прав споживачів, визначених Законом України «Про захист прав споживачів», дотримуватись Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 25, ст. 1818; 2011 р., № 51, ст. 2038) та вимог інших нормативно-правових актів.

ДОВІДКОВО: в органах державної податкової служби Сумщини зареєстровано 38 фізичних осіб-підприємців (платників єдиного податку) основним видом діяльності  яких визначено КВЕД 47.77 – Роздрiбна торгiвля годинниками та ювелiрними виробами в спецiалiзованих магазинах.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X