Головна » Бухгалтеру » Консультації » РРО не РРО: розрахунки із застосуванням банківської картки.
Консультації

РРО не РРО: розрахунки із застосуванням банківської картки.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Платники єдиного податку цікавиляться порядком здійснення розрахунків  із застосуванням банківської картки.

 Відповідаючи на питання начальник ГУ ДПС у Вінницькій області зазначив, що законодавчі зміни не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів (виключенням є торгівля: технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами, ювелірними виробами, пивом, столовими винами.

Відповідно до Закону України  №265 ( із змінами та доповненнями)  суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО (ПРРО).

Тож у випадку, коли  розрахунок за товар (послугу) здійснюється із застосуванням ЕПЗ (електронного платіжного засобу – банківської картки) за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) чи платіжних терміналів, такі операції здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО (ПРРО).

Звертаємо увагу, що відповідно до пп.14 ст.9 Закону № 265 РРО не застосовується при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Тобто, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі – шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку застосування РРО не обов’язкове.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка