Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Щоб в’їхати в Україну іноземцям доведеться фотографуватися та проходити через дактилоскопію.
Це цікаво

Щоб в’їхати в Україну іноземцям доведеться фотографуватися та проходити через дактилоскопію.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кабмін на засіданні 28 липня 2021 року різко змінив Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію.

У Правилах з’явилися терміни «біометричні дані», «подання біометричних даних», «фіксація біометричних даних».

Нововведеннями передбачається запровадження збору біометричної інформації заявників у рамках процедури оформлення віз:

  1.  встановлення біометричних параметрів іноземців та осіб без громадянства, що підлягають фіксації під час подання документів для оформлення візи, та вимог до них (фото обличчя, якість образу якого має відповідати рекомендаціям ІКАО Doc 9303; відбитки 10 пальців обох рук), а також закріплення біометричної інформації візових аплікантів як невід’ємної складової візового клопотання;
  2.  надання повноважень щодо здійснення збору біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час подання ними візових клопотань закордонним дипломатичним установам України та візовим центрам України за кордоном (установи зовнішнього постачальника послуг, які згідно з пунктом 9 Правил уповноважено приймати візові клопотання);
  3. встановлення порядку подання заявниками своїх біометричних даних (особисто під час подання візового клопотання уповноваженим суб’єктам) та алгоритму дій щодо їх фіксації (сканування відбитків пальців; фотографування обличчя або сканування поданої заявником фотокартки у визначених Правилами випадках);
  4. закріплення категорій візових аплікантів, подання біометричних даних якими не здійснюється або здійснюється в обмеженому обсязі (діти до 12 років; особи, що користуються дипломатичними/службовими паспортами; особи з наявними фізичними вадами, які унеможливлюють подання біометричних даних згідно з вищезгаданими вимогами);
  5. врегулювання правових засад функціонування візової інформаційно-телекомунікаційної системи, у т.ч. в контексті запровадження фіксації біометричних даних заявників;
  6. встановлення 5-річного строку зберігання біометричних даних іноземців та осіб без громадянства, що подаються для оформлення віз;
  7. доповнення переліку підстав для прийняття рішення про відмову в оформленні/скасуванні візи встановленою Законом новою підставою: відмовою заявника подавати біометричні дані для фіксації, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Вимоги щодо надання відбитків пальців може не застосовуватись до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом, осіб, які не досягли дванадцятирічного віку, або осіб, які в’їжджають в Україну у випадках, які мають гуманітарний характер. Особи з фізичними вадами подають у разі можливості відбитки усіх наявних пальців рук.

Вимога щодо фотографування обличчя може не застосовуватись до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом, осіб, які не досягли дванадцятирічного віку, або осіб, які в’їжджають в Україну у випадках, які мають гуманітарний характер. У таких випадках подається одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів.

Біометричні дані іноземців, зібрані засобами візової системи МЗС, передаватимуться з використанням Національної системи конфіденційного зв’язку до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Передані біометричні дані будуть доступні заінтересованим державним органам (АДПС, СБУ, ДМС) для подальшого використання.

Що стоїть за такими радикальними кроками

26.03.2021 набрав чинності Закон України No 1328-IX від 04.03.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз» (далі – Закон), положеннями якого запроваджено правові підстави для збору біометричної інформації іноземців та осіб без громадянства при оформленні віз для в’їзду в Україну та уповноважено Кабінет Міністрів України встановлювати правила подання заявниками своїх біометричних даних під час оформлення віз.

До прийняття Закону оформлення українських віз залишалося єдиною ланкою процесів ідентифікації уповноваженими органами України іноземців і осіб без громадянства, яка не передбачала використання їх біометричних даних (біометричні дані іноземців та осіб без громадянства фіксувалися уповноваженими органами України під час процедур прикордонного контролю, оформлення посвідок на проживання тощо).

У Міністерстві закордонних справ визнають, що лише тільки змін недостатньо. Також після набрання постановою чинності потребуватимуть приведення у відповідність із постановою Вимоги до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (затверджені наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України від 30.10.2017 No 469/897/605, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 24.11.2017 за No 1432/31300).

11 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X