Головна » Бухгалтеру » Консультації » Щойно зареєстрований платник ПДВ – подання звітності
Консультації

Щойно зареєстрований платник ПДВ – подання звітності

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ст. 182 та ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) регламентує добровільну реєстрацію платником ПДВ на добровільній основі або якщо платник підлягає обов’язковій реєстрації, то він має подати реєстраційну заяву.
Пунктом 9 ст. 183 ПКУ передбачено, що у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку з дати визначеної абз.2 – 6 цього пункту.
В той же час, у п. 202.1 ст. 202 ПКУ зазначено, звітним (податковим) періодом є один календарний місяць. Якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
Отже, особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця. Дані першого звітного періоду підлягають відображенню по відповідних рядках розділу І податкової декларації з ПДВ.

26 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X