Головна » Бухгалтеру » Консультації » Скасування посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису та їх отримання.
Консультації

Скасування посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису та їх отримання.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – Центр) встановлений вичерпний перелік підстав скасування (відкликання) посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису.
Звертаємо увагу, що сертифікат автоматично скасовується Центром, без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу), у випадку закінчення строку його чинності або не поновлення заблокованого сертифікату протягом 30 календарних днів.
Окрім того, сертифікат може скасовуватися і за письмовою заявою, без додаткового повідомлення, у випадках:

– припинення діяльності суб’єкта господарювання – заявника;

– розірвання підписувачем трудового договору з юридичною особою – заявником;

– компрометації особистого ключа;

– за заявою заявника або його уповноваженого представника.
Також допустима дострокова ліквідація Центром сертифікату ключа, з письмовим або електронним повідомленням заявника, у разі набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа, визнання підписувача недієздатним за рішенням суду або надання заявником недостовірних даних, припинення (розірвання) договору з заявником.

Одним із випадків передчасного призупинення дії сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису без надсилання повідомлення, є  смерть підписувача або оголошення його померлим за рішенням суду.

Варто нагадати, у разі зміни відомостей, зазначених у посиленому сертифікаті, в т. ч. найменування юридичної особи, платнику необхідно скасувати посилені сертифікати ЕЦП (з попередніми відомостями, зазначеними у посиленому сертифікаті) та сформувати нові посилені сертифікати з актуальними даними клієнта.
Додамо, скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Загалом, інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Списку відкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожному користувачу.

Тут же можна отримати детальну інформацію стосовно отримання безкоштовних ключів.

Зазначимо, що всі платники податків можуть отримати безоплатні ключі в будь-якому податковому органі, котрий знаходиться в межах області, де вони є зареєстровані.  Не обов’язково звертатись саме до органу за місцем реєстрації. Крім того, звертаємо увагу на заповнення реєстраційної картки. На офіційному сайті, наведені приклади заповнення, однак, додаток заповнюється тільки у разі, коли підписантів більше ніж 2. В іншому випадку додаток до реєстраційної картки не заповнюється та не подається, навіть порожнім.

Читати по темі:  АЦСК: нові правила та нові форми для оформлення ключів ЕЦП

Крім того, зовсім не обов’язково надавати саме нотаріально завірену копію довіреності на отримання ключів, можна просто показати оригінал нотаріальної довіреності а копію надати просту, не завірену зовсім.

Уважно заповнюйте реєстраційні картки та додаток (при необхідності), виправлення не допустимі. Заповнюється або друком, або друкованими літерами від руки.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X