Головна » Бухгалтеру » Консультації » Скасування посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису та їх отримання.
Консультації

Скасування посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису та їх отримання.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі - Центр) встановлений вичерпний перелік підстав скасування (відкликання) посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису. Звертаємо увагу, що сертифікат автоматично скасовується Центром, без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу), у випадку закінчення строку його чинності або не поновлення заблокованого сертифікату протягом 30 календарних днів. Окрім того, сертифікат може скасовуватися і за письмовою заявою, без додаткового повідомлення, у випадках: - припинення діяльності суб’єкта господарювання – заявника; - розірвання підписувачем трудового договору з юридичною особою – заявником; - компрометації особистого ключа; - за заявою заявника або його уповноваженого представника. Також допустима дострокова ліквідація Центром сертифікату ключа, з письмовим або електронним повідомленням заявника, у разі набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа, визнання підписувача недієздатним за рішенням суду або надання заявником недостовірних даних, припинення (розірвання) договору з заявником. Одним із випадків передчасного призупинення дії сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису без надсилання повідомлення, є  смерть підписувача або оголошення його померлим за рішенням суду. Варто нагадати, у разі зміни відомостей, зазначених у посиленому сертифікаті, в т. ч. найменування юридичної особи, платнику необхідно скасувати посилені сертифікати ЕЦП (з попередніми відомостями, зазначеними у посиленому сертифікаті) та сформувати нові посилені сертифікати з актуальними даними клієнта. Додамо, скасовані сертифікати поновленню не підлягають. Загалом, інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Списку відкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожному користувачу. Тут же можна отримати детальну інформацію стосовно отримання безкоштовних ключів. Зазначимо, що всі платники податків можуть отримати безоплатні ключі в будь-якому податковому органі, котрий знаходиться в межах області, де вони є зареєстровані.  Не обов'язково звертатись саме до органу за місцем реєстрації. Крім того, звертаємо увагу на заповнення реєстраційної картки. На офіційному сайті, наведені приклади заповнення, однак, додаток заповнюється тільки у разі, коли підписантів більше ніж 2. В іншому випадку додаток до реєстраційної картки не заповнюється та не подається, навіть порожнім.
Читати по темі:  Користувачам ПЗ "М.E. Doc."
Крім того, зовсім не обов'язково надавати саме нотаріально завірену копію довіреності на отримання ключів, можна просто показати оригінал нотаріальної довіреності а копію надати просту, не завірену зовсім. Уважно заповнюйте реєстраційні картки та додаток (при необхідності), виправлення не допустимі. Заповнюється або друком, або друкованими літерами від руки.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Пошук від Google

Наша розсилка

Приєднуйся до Нас

Події

Відео тижня

«Чому перш за все слід визначатися зі своїми страхами, а потім вже з цілями», Тім Ферріс

Inline
Inline