Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Соціальний захист населення на період карантину: прийнятий закон
Ініціативи законотворців

Соціальний захист населення на період карантину: прийнятий закон

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”

Законом внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, що може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законом, зокрема передбачені такі зміни:

  1. приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників (за 30 календарних днів);
  2. врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності (до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з моменту звільнення;);
  3. дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства .
  4. відтепер, безробітна особа може відвідувати Центр зайнятості не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів ,крім періоду карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та не мати підтверджуючих документів про невідвідування на період карантину, а в інший час наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);
  5. Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, що звернулося за отриманням допомоги по частковому безробіттю, за яких протягом останніх шести місяців, що передують місяцю у якому почалося скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, цим підприємством сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та у яких скорочення тривалості робочого часу становить 50 і більше відсотків на місяць.

  6. Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання виникненню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, мають усі застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини. Та виплата працівникам підприємствами за рахунок коштів ФСС здійснюється із першого дня скорочення тривалості їх робочого часу, тощо.

Законом визначено, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України «Про зайнятість населення», які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Проект Закону зареєстровано за №3486.

 

ВРУ


Поділіться з друзями - підтримайте проект