Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Соціальний захист населення на період карантину: прийнятий закон
Ініціативи законотворців

Соціальний захист населення на період карантину: прийнятий закон

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”

Законом внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, що може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законом, зокрема передбачені такі зміни:

  1. приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників (за 30 календарних днів);
  2. врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності (до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з моменту звільнення;);
  3. дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства .
  4. відтепер, безробітна особа може відвідувати Центр зайнятості не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів ,крім періоду карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та не мати підтверджуючих документів про невідвідування на період карантину, а в інший час наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);
  5. Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, що звернулося за отриманням допомоги по частковому безробіттю, за яких протягом останніх шести місяців, що передують місяцю у якому почалося скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, цим підприємством сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та у яких скорочення тривалості робочого часу становить 50 і більше відсотків на місяць.

  6. Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання виникненню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, мають усі застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини. Та виплата працівникам підприємствами за рахунок коштів ФСС здійснюється із першого дня скорочення тривалості їх робочого часу, тощо.

Читати по темі:  Кому і на скільки підняли пенсії з 1 грудня: з'явилася інфографіка

Законом визначено, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України «Про зайнятість населення», які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Проект Закону зареєстровано за №3486.

 

ВРУ


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X