Головна » Юристу » Юридичні консультації » Судова практика таки буває різною: суд став на бік платника ФОП з питання ЄСВ
Юридичні консультації

Судова практика таки буває різною: суд став на бік платника ФОП з питання ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кіровоградський окружний адміністративний суд став на бік фізичної особи-підприємця та дозволив йому не сплачувати податкові борги з єдиного соціального внеску за той період, протягом якого ФОП не отримував дохід.

Так, судом було розглянуто справу відповідно до якої ФОП було подано позов до ДФС з метою скасування вимоги про сплату 15 819,54 гривень податкового боргу з ЄСВ. Рішенням суду від 23 травня 2019 року позицію ФОПа було підтримано та визнано, що вимоги ДФС є незаконними.

Приймаючи таке рішення суд виходив з того, що відповідно до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників (крім ФОПів на спрощеній системі оподаткування) на суму доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Таким чином, суд постановив, що у фізичної особи-підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування та не отримує доходу (не провадить підприємницької діяльності), не виникає обов’язку сплачувати внесок у мінімальному розмірі.

Нажаль, це лише рішення суду першої інстанції,  воно ще не набрало законної сили та може бути оскаржене. Але така динаміка не може не радувати плаників.

Джерело

67 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X