Головна » Бухгалтеру » Консультації » Сума, видана центром зайнятості на розвиток підприємництва ФОП на загальній системі оподаткування.
Консультації

Сума, видана центром зайнятості на розвиток підприємництва ФОП на загальній системі оподаткування.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Відповідно до п. 177.6 ст. 177  ПКУ у разі якщо ФОП отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.
     Згідно із п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст.165 ПКУ до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як:

 1. сума державної та соціальної матеріальної допомоги,
 2. державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій,
 3. компенсацій (включаючи, зокрема суми допомоги по вагітності та пологах),
 4. винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом.
       Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності визначається відповідно до Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» із змінами і доповненнями. 
       Згідно з частиною сьомою ст. 23 Закону № 1533 порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, за погодженням з правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
       Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 № 613, у котрому розд. VІІ визначає виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності:
       Зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності. 
       Одноразово виплата допомоги по безробіттю не здійснюється зареєстрованим безробітним:      
  1). яким ця допомога скорочувалась з підстав, зазначених у п.п. 2 п. 3 та п.п. 1 п. 4 розд. IV Порядку № 613, або припинялася на підставі п. 8 частини першої ст. 45 Закону України від 05 липня 2012 року № 5067-VІ «Про зайнятість населення»; 
       2). які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як фізичні особи – підприємці. 
       Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її (не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа – підприємець) упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.
       Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.
       Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця. Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулась після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово.
       Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік.
       Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги з урахуванням вимог, визначених розд. VII Порядку № 613, приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним відповідних документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.
       Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово здійснюється протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.
       У разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи – підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.
       Отже, сума, видана центром зайнятості на розвиток підприємництва згідно з нормами Порядку № 613, не включається до складу доходу фізичної особи – підприємця та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Відповідно до п. 177.6 ст. 177  ПКУ у разі якщо ФОП отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.
       

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Схемы с ФОПами. Новый глава ДФС рассказал, как будет решать проблему

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X