Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нагадаємо нюанси заповнення звіту з ЕСВ
Консультації

Нагадаємо нюанси заповнення звіту з ЕСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Правила формування та подання Звіту з ЄСВ, врегульовано відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.04.2015 № 435.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення звіту є страхувальник.

Якщо нарахований дохід працівника менше мінімальної зарплати?

У такому випадку у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника.

Тому, в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки:

  1.  першому рядку вказується фактична заробітна плата й нарахування єдиного внеску; 
  2. другому рядку вказується вказується додатково код типу нарахувань «13» , а в реквізиті 19 сума додаткової бази нарахування – різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.

Код типу нарахування «13» застосовується тільки в звітному місяці за звітний період.

У разі донарахування сум до мінімальної заробітної плати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2».

При цьому в таблиці 1 обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за … місяць … рік).

Як відобразити в Звіті з ЄСВ суми відпускних та лікарняних?

Суми, нараховані за дні щорічної та додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування «10».

Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках з кодом типу нарахувань «10».

«Перехідні» лікарняні та декретні відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, визначених у додатку 2 до Порядку.

Які відомості не зазначаються у звітному місяці?

Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не можна зазначати у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

Коли ставити ознаку «Неповнийробочий час»?

Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює:

  • неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);
  • неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
  • у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Сума компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?

Суму компенсації за невикористану відпустку потрібно відображати у таблиці 6 Звіту в одному рядку із зарплатою, нарахованою за місяць звільнення, тобто без виділення цієї суми окремим рядком.

Також необхідно звернути увагу :

Реквізит 15 таблиці 6 додатку 4 Звіту з ЄСВ «Кількість днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом календарного звітного місяця» заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає звітному.

За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). Тобто якщо ви нарахували зарплату менше від мінімальної і вам потрібно відобразити нарахування додаткової бази, то повторно реквізит 15 вже не заповнюється (по одній і тій самій застрахованій особі.)

Реквізит 15 не може зазначатися у звітному місяці за майбутні звітні періоди.

Реквізит 19 «Ознака наявності трудової книжки», Реквізит 20 «Ознака наявності спец стажу» та Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» в усіх рядках по одній застрахованій особі заповнюється однаково.

 20 листопада термін подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників.

Більше інформації, стосовно виправлення помилок можна знайти у наших попередніх статтях тут і тут, і не забувайте про відповідальність за не подачу звіту та не сплату ЕСВ!  Законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄСВ.

за матеріалами ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект