Головна » Бухгалтеру » Консультації » Своєчасно не зареєстрована податкова накладна все одно зменшить реєстраційну суму
Консультації

Своєчасно не зареєстрована податкова накладна все одно зменшить реєстраційну суму

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Податківці нагадують, показник SПеревищ розраховується автоматично після прийняття звітності від платника податку, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Таким чином, якщо платник податку своєчасно не зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкові накладні та відповідно не зменшив реєстраційну суму на суму податку, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з ПДВ за відповідний звітний період, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, що визначені у податкових накладних, які не зареєстровані в ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену у податкових накладних, своєчасно не зареєстрованих в ЄРПН.

Після реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника SПеревищ за звітний період, в якому було складено таку податкову накладну, та розрахункової суми (SНакл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних.

Показник SПеревищ формується з наростаючим підсумком з урахуванням даних:

  • декларацій з ПДВ, поданих платником до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності за липень 2015 р. по останній звітний (податковий) період на момент перерахунку SПеревищ;
  • податкових накладних, в яких дата складання знаходиться в межах з 01.07.2015 р. по останній календарний день звітного (податкового) періоду, за який подано декларацію з ПДВ, а також дані розрахунків коригування до таких податкових накладних.

Показник SПеревищ може мати лише позитивне значення. При від’ємному значенні показника вважається, що такий показник дорівнює нулю.

Перерахунок показника SПеревищ здійснюється щоразу при:

  • поданні декларації з ПДВ / уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання;
  • реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, складених за вказані періоди на дату такої реєстрації.

(лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 23.10.2015 р. № 2911/10/25-01-25-01-09)


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X