Головна » Бухгалтеру » Консультації » Терміни спливають: 10 червня вже завтра! Річна фінансова звітність, яка підлягає оприлюдненню, разом з аудиторським звітом
Консультації

Терміни спливають: 10 червня вже завтра! Річна фінансова звітність, яка підлягає оприлюдненню, разом з аудиторським звітом

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Змінами до Податкового кодексу України визначено, що платники податку на прибуток, які відповідно до  Закону України від 16.07.1999 № 996 “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність, подають контролюючому органу річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом.

Вперше норма щодо обов’язкового подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом застосовується за підсумками 2020 звітного року, тобто річна фінансова звітність за 2020 рік подається разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня 2021року.

Відповідно до статті 14 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, в залежності від категорії суб’єкта господарювання, фінансову звітність разом з аудиторським висновком мають подавати:

  1. підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;
  2. великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);
  3. інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена п. 120.1 ст. 120 ПКУ, для подання податкових декларацій (розрахунків).

Штраф, передбачений цією нормою, становить 340 гривень, а за повторне порушення (якщо протягом року вже застосовувався такий штраф) – 1020 гривень.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X