Головна » Бухгалтеру » Консультації » Закон про електронні трудові книжки вже чинний від сьогодні: 10 червня 2021 року
Консультації

Закон про електронні трудові книжки вже чинний від сьогодні: 10 червня 2021 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 10 червня 2021 року набрав чинності Закон України № 1217-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.

Більшість питань ми вже висвітлювали

Електронна трудова книжка

Електронна трудова книжка: порядок подання скан-копій

ПФУ: впроваджено новий онлайн сервіс – «Електронна трудова книжка»

Законом встановлено п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру).

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис, при цьому також передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. Тобто, трудова книжка має зберігатись в працівника, не  роботодавця!

Крім того, Законом запроваджено можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію, при цьому, якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %. В рамках автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X