Головна » Бухгалтеру » Консультації » У розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН
Консультації

У розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 01.01.2015 р. змінено умовні індивідуальні податкові номери (ІПН) покупця, що зазначаються в податкових накладних у разі постачання товарів/послуг неплатнику. Який ІПН зазначати у розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., до податкової накладної, складеної до 01.01.2015 р.? Який порядок реєстрації таких розрахунків коригування в ЄРПН?

Наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1129 (далі — наказ № 1129) внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого власним наказом від 22.09.2014 р. № 957 (далі — Порядок), зокрема щодо особливостей заповнення податкових накладних, які не видаються покупцю та залишаються у продавця товарів/послуг.

Так, наказом № 1129 змінено умовний ІПН покупця у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку з «100000000000» на «400000000000».

Враховуючи те, що зміни набрали чинності з 01.01.2015 р., у розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН, який визначено Порядком, чинним на дату складання такого розрахунку коригування, тобтоумовний ІПН покупця «400000000000» у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) з 01.02.2015 р. реєстрації в ЄРПН підлягають усі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі ті, що не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Отже, розрахунки коригування, складені після 01.02.2015 р., у тому числі розрахунки коригування до податкових накладних, складених у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку, підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

У випадку якщо такий розрахунок коригування складено до податкової накладної, яку не зареєстровано в ЄРПН, розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН після реєстрації такої накладної. Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складання з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу) та розрахунок коригування до неї (п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, з урахуванням змін, внесених постановою від 30.01.2015 р. № 20). При цьому згідно з п. 3 цього Порядку такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг.ро ЄСВ.

Читати по темі:  Может ли быть включена в состав налогового кредита налоговая накладная на услуги, без указания кода услуги

Вісник податкової служби

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Одинаково спокойно относятся к деньгам лишь мудрецы и бухгалтеры.

У розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом