Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Удосконалені електронні підписи та печатки на USB-флешносії. Відмінності від захищеного носія
Держоргани інформують

Удосконалені електронні підписи та печатки на USB-флешносії. Відмінності від захищеного носія

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Ура! Знову можна флешку! Офіційно повертається всім відома та така рідна процедура підпису електронних документів.

Мінцифра запустила експеримент з використання удосконалених електронних підписів та печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів! Відповідну постанову схвалив Уряд.

Це означає, що електронні довірчі послуги стають більш доступними для некритичних життєвих ситуацій, що не потребують підвищеної безпеки. Електронна взаємодія, ідентифікація, авторизація зможуть здійснюватися зручніше та без додаткових витрат.

Отже, наразі громадяни та бізнес можуть отримати у надавачів електронних довірчих послуг кваліфікований чи удосконалений електронний підпис.

 У чому різниця?

Особистий ключ для кваліфікованого електронного підпису (КЕП) записується на захищеному носії (який коштує близько 650 грн), для удосконаленого – на звичайному. Зазвичай – у вигляді USB-флешки. Отже, удосконалений підпис – більш простий спосіб. При цьому використовувати такі підписи та печатки можна буде у тих же випадках, що й КЕП (за деякими винятками, наприклад, КЕП використовується держслужбовцями у їхній роботі, та інших випадках, передбачених постановою, яка дає старт проєкту).

Отримати послуги удосконаленого або кваліфікованого електронного підпису можна у надавачів електронних довірчих послуг. Звертайте увагу на переліки послуг, які публікують надавачі.

Перелік надавачів електронних послуг можна подивитись тут 

Міністерство цифрової трансформації

 

20 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X